Tisk na pokladní tiskárny

Teetu jsme původně vymysleli jako jednoduché řešení EET bez tiskárny. Pak se ale ukázalo, že se řadě lidí se Teeta líbí, ale tisknout účtenky by přeci jen chtěli.

Takže jsme Teetu naučili tisknout i na pokladní tiskárny.

Krok 1: Výběr tiskárny

Stručná verze

Kupte si:

Obě patří mezi populární, levné (kolem 2600 Kč s DPH) a dostatečně dobré tiskárny.

Delší verze

Ze stolního počítače nebo notebooku tiskne Teeta na většinu pokladních tiskáren, které lze v ČR koupit (dokonce možná na všechny), tiskárna musí mít ovladače pro váš operační systém (např. Windows 10).

Pro tisk z tabletu nebo z mobilu budete potřebovat tiskárnu, která podporuje standard ESC/POS a má připojení přes Bluetooth (což je většina, ale raději to ověřte).

Nezapomeňte, že při nákupu tiskárny přes e-shop máte právo výrobek do 14 dnů bez udání důvodu vrátit. Pokud vám tiskárna nebude fungovat, můžete zkusit jinou.

Samozřejmě si pokladní kotoučkovou tiskárnu kupovat nemusíte a můžete tisknout na normální kancelářskou tiskárnu (nebo nemusíte tisknout vůbec). To je zcela na vás, Teeta řeší všechny varianty. Pokladní tiskárna šetří papír (na kancelářské tiskárně je jedna účtenka na jednu A4) a je rychlejší. Při větším počtu účtenek se vám určitě vyplatí.

Krok 2: Instalace tiskárny

Stručná verze

Podle návodu připojte tiskárnu přes USB (PC) nebo Bluetooth (mobil a tablet). Na mobilu či tabletu nainstalujte aplikaci Teeta Tiskne.

Delší verze

Tablet, mobil (Android)

Abyste mohli tisknout z tabletu nebo z mobilu, spárujte nejprve své zařízení s tiskárnou. Nemělo by to být složité, postupujte podle návodu k tiskárně. Nezapomeňte, že tiskárna musí být zapnutá. Párovací PIN je nejčastěji “0000”.

Stáhněte a nainstalujte pomocnou aplikaci Teeta Tiskne. Pokud máte tiskárnu správně spárovanou, můžete v aplikaci rovnou vytisknout zkušební účtenku. Jestliže máte k zařízení připojených tiskáren více, zvolte tu, na kterou má Teeta tisknout.

Jakmile je všechno nastaveno a zkušební účtenka se tiskne, vypněte aplikaci Teeta Tiskne. To je důležité, aby vám aplikace nelezla při každém tisku na obrazovku.

PC (Windows)

Tady se bude situace velmi lišit podle druhu tiskárny. Postupujte podle dodaného návodu. Potřebujete propojit pokladní tiskárnu s PC přes USB tak, aby se chovala jako normální tiskárna (aby na ni šlo tisknout třeba z Wordu). U některých tiskáren je to jednoduché, u některých levnějších (bohužel například i u výše doporučovaných) je to poměrně komplikované.

Tady je ověřený postup pro tiskárnu Cashino PTP-II BT na Windows 10

 1. Stáhněte si ze stránek oficiálního distributora v ČR soubory PTPII Windows driver.zip a PL2303_Win10 64bit_Installer.exe.
 2. Rozbalte a nainstalujte ovladače tiskárny.
 3. Nainstalujte ovladač Profilic PL2303 (ten umožňuje tisk přes USB).
 4. Otevřete “Nastavení systému” a rozbalte položku “Porty (COM a LPT)”. Podívejte se na jaký port se ovladač nainstaloval (např. COM4).
 5. Otevřete “Tiskárny a skenery”, klikněte na “Spravovat”, zvolte záložku “Porty” a zaškrtněte port, na který se nainstaloval ovladač Profilic PL2303.
 6. Vyzkoušejte zkušební tisk z nastavení tiskáren.

Postup pro jiné verze tiskárny a operačního systému by měl být obdobný. Podělte se prosím o zkušenosti na ahoj@teeta.cz, abychom mohli tento návod vylepšovat.

Jiné operační systémy

Tisk z operačního systému MacOS a Linux možný je, pokud se vám podaří nainstalovat ovladače tiskárny. Tisk z iOS bohužel není možný, ledaže byste nějak připojili síťovou tiskárnu přes AirPrint (nezkoušeli jsme).

Krok 3: Nastavení Teety

Stručná verze

Jděte do nastavení/pokladna a přepněte Teetu na požadovaný druh tisku.

Delší verze

Pokud používáte pokladní tiskárnu se standardní šíří papíru 58 mm, nastavte počet znaků na řádek na 32. Pokud používáte jinou tiskárnu, může být lepší toto číslo zvýšit nebo snížit (vyplňujte jen sudá čísla).

Pokud tisknete na pokladní tiskárnu z PC, budete možná muset vypnout tisk záhlaví a zápatí a nastavit okraje tisku na 0mm. To uděláte v tiskovém dialogu (v Chrome jsou tyto volby skryté pod “Další nastavení”). Nastavte si pokladní tiskárnu jako výchozí.

Pokud nechcete při každém tisku účtenky potvrzovat tiskový dialog, můžete ho přeskočit tímto trikem (svěřte toto nastavení raději pokročilejšímu uživateli PC).

Chrome

 1. Ujistěte se, že máte v Chrome nastavenou pokladní tiskárnu jako výchozí.
 2. Otevřete Teetu v Google Chrome a přetáhněte ikonku z adresního řádku na plochu. Zavřete Chrome.
 3. Zástupce pak otevřete pravým myšítkem a přepište v adresním řádku text na "..\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --kiosk-printing https://app.teeta.cz. Přejmenujte zástupce např. na Teeta s tiskem.
 4. Otevřete Chrome poklepáním na nově vytvořeného zástupce.
 5. Při tisku účtenky by nyní mělo okno s nastavením pro tisk jen probliknout a tisk účtenky by měl být nepřerušený.

Firefox

 1. Napište do adresního řádku “about:config”.
 2. Klikněte pravým myšítkem kamkoli na stránku a zvolte New > Boolean.
 3. Napište do řádku “print.always_print_silent” a stiskněte OK.
 4. Dvakrát klikněte na novou položku, abyste ji zapnuli.
 5. Při tisku účtenky by se nyní okno s nastavením pro tisk vůbec nemělo objevit.

Alternativně si nainstalujte si rozšíření Seamless Print.

Edge/Internet Explorer

 1. Nainstalujte si Google Chrome.

 2. Pokračujte dle návodu pro Google Chrome.


Šťasný tisk s Teetou!


Napište nám prosím, pokud se vám úspěšně podařilo propojit tiskárnu s Teetou, rádi bychom vytvořili seznam bezproblémových tiskáren.

Stejně tak nám napište, narazíte-li na problém nebo nesrovnalost v tomto návodu. Zkusíme ho vyřešit. Pište nám na ahoj@teeta.cz.

Sdílet článek na Facebooku